Menu
Sepetim

Anthos OTOKLAV A17 (17 lt)

 A-17, A-22 serisinin sterilizatörleri, B tipi (EN 13060) döngüler ile donanmış su buharlı küçük sterilizatörler alanında, ayrıca güvenlik, performans, esneklik ve kullanım kolaylığı, açısından Anthos un sunduğu yenilikçi çözümleridir.

Yüksek kullanım kolaylığı, küçük boyutları ve hoş görünüşü sayesinde, sterilizasyonda maksimum güvenlik arayan her çeşit profesyonel için ideal bir partnerdir.

 A-17 otoklav, A-22 otoklav,serisine ait bir sterilizatör, tamamen mikroişlemci tarafından idare edilen elektronik kontrollü, su buharlı ve baskılı paslanmaz çelikten geniş bir sterilizasyon odası bulunan bir sterilizatördür.
 
Boş ve gözenekli malzemelerden bile havayı tamamen çıkarabilecek çok ileri bir fraksiyonlu vakum sistemi ve her çeşit üründen eser miktardaki nemi yok edebilecek etkili son bir vakumlu kurutma aşaması ile çalışmaktadır. Özel buhar oluşturma sistemi, etkili hidrolik devresi ve elektronik idare (yüksek hassasiyette sensörler ile donanmış), işlemin gerçekleştirilmesinde yüksek bir hız ve termodinamik parametrelere kusursuz bir denge kazandırmaktadır. Ayrıca, işlemin öz değerlendirme sistemi (Process Evaluation System), tam bir güvenlik ve kusursuz bir sonuç elde etmek adına makinanın bütün "hayati” parametrelerini devamlı ve eş zamanlı olarak kontrol etmektedir.

Kullanıcıya, hepsi kişiselleştirilebilen kurutma ile donanmış ve medikal alanda kullanılacak olan farklı yük cinslerinin (alet ve malzemeler) hızlı ve hassas şekilde sterilizasyonu için optimize edilmiş (biri tamamen programlanabilen) 6 sterilizasyon programı sunar.
 
Bütün döngüler, kullanıcının isteğine bağlı olarak aygıtın geniş bir şekilde konfigüre edilmesini sağlayan açık renkli bir LCD ekran yardımı ile hemen seçilebilirler.
 
 
Teknik Özellikler
-6 sterilizasyon programı (kişileştirilebilir)
-3 test programı ( Helix Test, Vakum testi, Vakum+Helix kombinasyon testi)
-Tekrenkli grafik ekran 'Soft Touch' Tuş takımı
-Standart Vakum pompası
-Kurutucu Vakum evresi
-Anti-toz filtresi
-Su tankına entegre su iletim sensörü
-USB çıkışı (PC'e data transferi için)
-RS232 çıkışı (harici yazıcı bağlantısı için)
-Direkt akıtma sistemi
 
Paslanmaz Çelik Tel Tepsi
A17 : 3 tepsi (288 x 188 x 17 mm)
 
Sterilizasyon Odası Ölçüleri (ØxD)
A-17: 250 x 350 mm 
 
Ağırlık: 49 kg
Güç Kaynağı: 220-240 Vac 50 Hz-2300WBir Çalışma Döngüsü Örneği
 

A-17 otoklav, A-22 otoklav, serisinin sterilizasyon programı, herbirinin amacı belli olan bir aşamalar zinciri olarak kısaca tanımlanabilir.
Mesela, evrensel program (B döngüsü, 134°C - 4’), malzemenin odacığa yüklenmesinden, kapısının kapatılmasından, programın seçilmesinden ve döngünün başlatılmasından sonra (kapı açma mekanizmasının kilitlenmesinden önce) aşağıdaki sekansı önerecektir (aşağıdaki grafiğe bakın):
1. jeneratörün ve sterilizasyon odasının ön ısınması;
2. Havanın çıkartılması ve vakum (sterilizasyon odasından sıvının çıkartılması) ve basınç (odanın içine buharın enjekte edilmesi) aşamaları dizisinin çalıştırılması ile malzemenin içine buharın işlemesi;
3. Basıncın yükselmesi ile, sterilizasyon için öngörülmüş koşullara kadar buhar sıcaklığının yükselmesi (örnekte, 134°C);
4. basınç ve sıcaklık değerlerinin sabitlenmesi;
5. öngörülen süre boyunca sterilizasyon işleminin gerçekleşmesi (örnekte, 4 dakika);
6. sterilizasyon odasının basıncının azaltılması;
7. vakumlu kurutma aşaması;
8. steril hava ile yükün havalandırma aşaması;
9. sterilizasyon odasındaki basıncın atmosfer değerine seviyelenmesi.
Bu son aşamaya ulaşıldığında, kapıyı açmak ve sterilizasyon odasından yükü çıkarmak mümkündür.
Şunların altını çizmek isteriz: 1,3,4,6 ve 9 aşamalarının bütün döngüleri aynı olmakla beraber sterilizatörün ısınma şartları ve yükün durumu ve miktarına göre süreleri az da olsa değişebilmektedir; 2,5,7 ve 8 aşamaları ise, seçilen döngüye göre (yani sonuç olarak yükün cinsine göre) konfigürasyon ve/veya süre olarak ve kullanıcı tarafından yapılmış ayarlara bağlı olarak değişebilmektedir.
 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Bilgilendirme Yazısı