Menu
Sepetim

Kanal İrrigasyonu

Kanal İrrigasyonu: Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kanal irrigasyonu, endodontik tedaviler sırasında kök kanallarının temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi için kullanılan bir yöntemdir. Bu işlemde, özel olarak formüle edilmiş sıvılar, kök kanallarına uygulanarak kanallardaki bakteri ve kalıntıların uzaklaştırılması sağlanır. Kanal irrigasyonu, kök kanallarının tamamen temizlenmesini ve dezenfekte edilmesini sağlayarak başarılı bir endodontik tedaviye olanak tanır.

Kanal İrrigasyonu Ürünleri

Kanal irrigasyonu genellikle sodyum hipoklorit gibi dezenfektanlar veya EDTA gibi şelasyon ajanları kullanılarak yapılır. Ayrıca klorheksidini de bu kateoriye alabiliriz. Bu sıvılar, kanal içindeki organik materyali çözer ve bakterileri öldürür. Ultrasonik aktivasyon veya lazer teknolojisi gibi ileri teknikler de kanal irrigasyonunu daha etkili hale getirebilir.

Kanal İrrigasyonu Fiyatları

Kanal irrigasyonu için kullanılan sıvıların fiyatları marka, hacim ve içeriklerine göre değişiklik gösterebilir. Çeşitli boyut ve miktarlardaki irrigasyon solüsyonları, çeşitli bütçelere uygun seçenekler sunar. En uygun fiyatları görmek ve ihtiyaçlarınıza en uygun kanal irrigasyonu solüsyonlarını seçmek için kategorimize göz atabilirsiniz.
Dia-Prep Pro, EDTA'lı bir Kök Kanal Preprasyon KremidirENDİKASYONLAR:(sodyum hipoklorit ile birlikte kullanın)Kök kanalında debridmanPulpa kalıntılarının çözünmesiSmear tabakasının çıkarılmasıKanal enstrümanlarının kolay hareketleriKanal içinde mikrop öldürücü tedaviD..
Klorheksidin glukonat esaslı kanal irrigasyon solüsyonudur.İçeriğindeki %2 klorheksidin ve diğer yardımcı doldurucular ile kanalda etkin irrigasyon sağlar.Klorheksidin Glukonat Sodyum hipoklorit ve EDTA ile birlikte kök kanal irrigasyonunu destekler.Klorheksidin Glukonat Sodyum hipo..
Imicryl EDTA %5'lik SolüsyonEtilen diamin tetra asidik asit solüsyonuYumuşak ve sert doku artıklarını fiziksel ve kimyasal olarak uzaklaştırırEndikasyonlarıKök kanalarının irrigasyonundaTıkalı ve dar kök kanallarının açılıp genişletilmesindeKök kanallarının ve kanala eğelerinin şelasyonundaPaketleme..
IMICRYL Endosolve HP %5'lik Sodyum Hipoklorit Çözeltisi%5’lik sodyum hipoklorit çözeltisidir.EndikasyonlarıKök kanal tedavisinde kök kanallarının irrigasyonunda kulanılır.Kök kanal irrigasyonunda ana irrigasyon çözeltisidir.Paketleme: 250 ml %5’lik Sodyum Hipoklorit çözeltisi..
Transparan, amorf hidrojelProsimi Edta Jel nemli tedavi alanını destekler ve böylece tedavi temizliğine otolitik katkıda bulunur.AvantajlarıProsimi Edta Jel transparan, amorf hidrojeldir.Prosimi Edta Jel nemli tedavi alanını destekler ve böylece tedavi temizliğine otolitik katkıda bulunur.Kullanım A..
Meta Biomed MD-CHELCREAM %19 EDTA JEL19’ luk EDTA kremidir. Kanal eğesi ve reamer ile kanal preperasyonu, kanal içi kalsifikasyonlarda, arka bölge dişlerindeki dar kanallarda ve simir tabakasını kaldırmada kullanılır.İnorganik maddelerin şelat (EDTA-Ca) oluşumu ile kaldırılmasıYağlama hareketiyle da..
Meta Biomed META MD-Chelcream EDTA Jel (2*7GR)%19’ luk EDTA kremidir. EndikasyonlarıKanal eğesi ve reamer ile kanal preparasyonu, kanal içi kalsifikasyonlarda, arka bölge dişlerindeki dar kanallarda ve smear tabakasını kaldırmada kullanılır. İnorganik maddelerin şelat (EDTA-Ca2) oluşumu ile kal..
Microvem EDTA Çözeltisi250 ml'lik şişelerde %5'lik EDTA çözeltisidir.EndikasyonlarıTıkanmış ve dar kök kanalarının temizlenip yağlanmasındaKök kanal irrigasyonunda..
Microvem Klorheksidin Glukonat Çözeltisi %2'likKlorheksidin Glukonat Nedir ve Özellikleri Nelerdir?Klorheksidin iki simetrik 4-klorofenil halkası ve iki biguanid grubunun bir merkezi hekzametilen zinciri ile bağlanmasından oluşan sentetik katyonik bis-guaniddir. Klorheksidinin etki alanı oldukça g..
Microvem Sodyum Hipoklorit %5'lik ÇözeltisiSodyum hipoklorit namı diğer hipo diş hekimliğinde kanal tedavilerinde en çok kullanılan irrigasyon çözeltisidir.Yapılan bilimsel çalışmalarda hala en çok antimikrobiyal özellik gösteren en çok selasyon sağlayan irrigasyon  çözeltisidir.Basit üretimi, ..
Ürün Açıklaması :T  EDTA Jel, kullanıma yönelik suda çözünür jel bazında %10 karbamid peroksit içeren %17 EDTA'dır.Kök kanal preparasyonunun kimyasal ve mekanik temizliğindek kök kanalını yağlar,Endodontik alet penetrasyonunu kolaylaştırmak için kalsiyum tuzlarını şelatlar. Onun nedeniyleSodyum..
Ürün Açıklaması :Dolo EDTAGel, kullanıma yönelik suda çözünür jel bazında %10 karbamid peroksit içeren %17 EDTA'dır.Kök kanal preparasyonunun kimyasal ve mekanik temizliğinde kök kanalını yağlar,Endodontik alet penetrasyonunu kolaylaştırmak için kalsiyum tuzlarını şelatlar. Onun nedeniyle Sodyu..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 14 (2 Sayfa)