Menu
Sepetim

Dentsply Enhance Bitim ve Parlatma Seti

ÜRÜN AÇIKLAMASI

Enhance & Enhance mini Finishers, kompozit yüzeylerin son cilalaması için tasarlanmış, önceden monte edilmiş, tek kullanımlık, alüminyum oksit içeren, kürleştirilmiş üretan dimetakrilat reçine bitiricilerdir. Enhance PoGo Polishers ise, tüm erişilebilir kompozit reçine ve kompomer restorasyonlarının son cilalamasında kullanılmak üzere tasarlanmış, önceden monte edilmiş, tek kullanımlık elmas içerikli kürleştirilmiş üretan dimetakrilat reçine parlatma cihazlarıdır. Geleneksel (düşük hızlı) bir karşı açılı bağlama parçalı el parçası ile kullanıldığında, Enhance & Enhance mini Finishers kompozitlerde ve kompomerlerde düzgün, konturlu bir yüzey sağlayacak ve önceden cilalanmış bir yüzey parlaklığı elde edilecektir. Optimal yüzey cilası için, Enhance & Enhance mini Finishers'ın aşağıda belirtildiği gibi Enhance PoGo Polishers veya Prisma® Gloss™ Kompozit Parlatma Pastaları ile kullanımını takiben yapılması önerilir.

Kompozisyon

- Enhance & Enhance mini Finishers: Polimerize Üretan Dimetakrilat Reçine; Alüminyum Oksit; Silikon Dioksit
- Enhance PoGo Polishers: Polimerize Üretan Dimetakrilat Reçine; İnce Elmas Tozu; Silikon Dioksit; Plastik bağlama tipi mandren

Endikasyonlar

- Enhance & Enhance mini Finishers, kompozit ve kompomer restorasyonlarının şekillendirilmesi ve sonlandırılması için endikedir.
- Enhance PoGo Polishers, uygun şekillendirilmiş ve bitirilmiş tüm kompozit reçine ve kompomer restorasyonlarının cilalamasında son adımdır.

Kontrendikasyonlar

- Tekrar kullanmayın. Enhance & Enhance mini Finishers ve Enhance PoGo Polishers bileşenleri tek kullanımlık, tek kullanımlık ürünlerdir. Bu ürünlerin sterilize edilmeye çalışılması performanslarını olumsuz etkileyecektir.
- Enhance & Enhance mini Finishers ve Enhance PoGo Polishers, Yüksek Hızlı (>20.000 RPM) el parçalarında kullanılmamalıdır.

ADIM ADIM KULLANIM TALİMATLARI

1. Restorasyon veya kompozit veneer'ı standart tekniklere göre yerleştirin. Prisma® Finishing Burs veya elmas bitirme aleti kullanarak fazla materyali ve restorasyonun genel konturunu tamamlayın. Aşırı ısınma ve/veya alet arızası
- Yalnızca geleneksel hızlı (10.000-15.000 RPM) el parçaları kullanın.
- Orta ila hafif, aralıklı basınç uygulayın.
2. Bir Enhance veya Enhance mini Finisher'ı geleneksel hızda bir karşı açılı el parçasına yerleştirin ve işleme devam edin. NOT: Enhance & Enhance mini Finishers YÜKSEK HIZLI EL PARÇALARINDA KULLANILMAMALIDIR. Enhance & Enhance mini Finishers'ın agresifliği, kompozit yüzeyine uygulanan basınçla kontrol edilir. Yüzeye orta ila hafif, aralıklı basınç uygulayın ve bir parlatma hareketi yapın. Bitiriciyi yüzey temasından sık sık kaldırın.
3. Son konturlar elde edildiğinde, Enhance PoGo Polishers veya Prisma® Gloss™ Kompozit Parlatma Pastaları ile aşağıda belirtilen şekilde cilalama işlemine geçin. TEKNİK İPUÇLARI
- Enhance & Enhance mini Finishers'ın agresifliği, kompozit yüzeyine uygulanan basınçla kontrol edilir. Basınç ne kadar artarsa, malzeme o kadar fazla çıkarılır; daha hafif basınç, kitlesel olmayan pürüzsüz bir yüzey bırakır.
- Enhance PoGo Polishers veya Prisma Gloss Kompozit Parlatma Pastaları ile cilalamaya geçmeden önce, restorasyonun nihai kontura ulaşması gerekir. Yüzey düzgün ve kusursuz olmalıdır. Daha büyük restorasyonlarda en iyi sonuçlar için, bir geleneksel karşı açılı el parçasında Enhance veya Enhance mini Finisher gibi ara bitirme aletinin kullanılması, çiziklerin giderilmesine ve istenen pürüzsüz, kusursuz yüzeyin oluşturulmasına yardımcı olacaktır.
4. Bir Enhance PoGo Polisher'ı geleneksel hızda bir karşı açılı el parçasına yerleştirin. Aşırı ısınma ve/veya alet arızası
- Yalnızca geleneksel hızlı (10.000-15.000 RPM) el parçaları kullanın.
- Orta ila hafif, aralıklı basınç uygulayın NOT: Enhance PoGo Polishers YÜKSEK HIZLI EL PARÇALARINDA KULLANILMAMALIDIR.
5. Cilalamaya, restorasyon yüzeyine orta hızda hafif aralıklı basınç uygulayarak başlayın. Disk kullanılırken, Enhance PoGo Polisher'ın düz geniş yüzeyi, etkinliğini artırmak için restorasyonla temas halinde kullanılmalıdır. Yüzey parlaklığını artırmak için, restorasyon yüzeyine uygulanan basıncı hafif bir parlatma hareketiyle azaltın. Teknik İpucu: Enhance PoGo Polishers'ın hafif kullanılabilirliği, formun değiştirilmeden önce belirlenen hat açılarının cilalanmasına olanak tanır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Bilgilendirme Yazısı