Menu
Sepetim

Dentsply Prisma Gloss Kompozit Parlatma Pastası

ÜRÜN AÇIKLAMASI

Prisma® Gloss™ Kompozit Parlatma Pastaları, ön ve arka kompozit restorasyonların, diastema kapanışlarının, estetik insizal uzatmaların veya veneerlerin son cilalaması için tasarlanmış, suyla çözünebilen, alüminyum oksit pastalardır. Prisma® Gloss™ Köpük Parlatma Kabı ile uygulandığında, Prisma® Gloss™ Parlatma Pastası, mikrofill kompozitlerin yüzeyini son, yüksek parlak bir yüzeye iyileştirir veya hibrit ve mikro-hibrit kompozitlerin cilalanmış yüzeylerini düşük parlaklığa kadar düzeltir. Hibrit ve mikro-hibrit kompozitler için, Prisma® Gloss™ Ekstra İnce Parlatma Pastası ile devam edilmesi son, yüksek parlaklıkta parlatılmış bir yüzey elde edilmesini sağlar.

Endikasyonlar

• Doğrudan veya dolaylı ön ve arka kompozit reçine restorasyon materyallerinin son cilalanması.

Kontrendikasyonlar

• Bilinen bir kontrendikasyon yoktur.

ADIM ADIM KULLANIM TALİMATLARI

1. Standart tekniklere göre kompozit restorasyonu yerleştirin. Fazla materyalin ve restorasyonun genel kontur formunun Prisma® Finishing Burs veya elmas bitirme aletleri kullanılarak tamamlanması. Daha fazla bitirme ve parlatma, Enhance® Diskler, Kaplar veya Uçlar kullanılarak elde edilir. Alternatif olarak, diğer standart alüminyum oksit disk serileri kullanılabilir (bitirme aletlerinin tam kullanım talimatları için bkz.).
- Prisma® Gloss™ Kompozit Parlatma Pastaları ile cilalamaya geçmeden önce, restorasyonun nihai kontura ulaşması gerekir. Yüzey düzgün ve kusursuz olmalıdır.
2. Prisma® Gloss™ Köpük Parlatma Kabı'nı, sağlanan mandrel üzerine yerleştirin ve mandrelin dar ucuyla kabın açıklığını dikkatlice birleştirerek sabitleyin. Mandreli, kolayca yerleştirmek için 1/4 dönerek döndürün. Mandrelin kabın içine tam olarak yerleştiğinden emin olun. Mandreli, geleneksel hızda bir karşı açılı el parçasına yerleştirin.
NOT: PRISMA® GLOSS™ PARLATMA KUPALARININ YÜKSEK HIZLI EL PARÇALARINDA KULLANILMAMASI GEREKİR.
- Aşırı ısınma ve/veya alet arızası
- Yalnızca geleneksel hızlı (10.000-15.000 dev/dak) el parçaları kullanın
- Orta ila hafif, aralıklı basınç uygulayın
- Prisma® Gloss™ Parlatma Kabının düz ucunu ve köşe kenarını kullanın. Aşırı yanal basınç, kabı mandrelden çıkarabilir.
3. Prisma® Gloss™ Parlatma Pastasının bir kısmını temiz bir kağıt tabağına veya dappen kabına sıkın. Şırıngayı hemen kapatın.
4. Prisma® Gloss™ Parlatma Pastasının bir miktarını Prisma® Gloss™ Kabının yüzeyine uygulayın. El parçasını çalıştırmadan, malzemeyi cilalanacak yüzeye uygulayın. Başlangıçta yavaşça çalıştırarak, önce kuru olarak, ardından orta hızda ve basınçla, üst üste binen, sürekli dairesel hareketler kullanarak, yüzeyin işlemesini sağlayın. Kabın düz ucunu ve köşe kenarını kullanın.
5. Yüzey parlaklığını artırmak için, pastayı hafif bir dairesel parlatma hareketi kullanarak küçük miktarlarda su (damla şeklinde) ile seyreltin. Düzgün bir yüzey elde etmek için gerektiğinde tekrarlayın.
6. Prisma® Gloss™ Parlatma Pastasını diş yüzeyinden ve Prisma® Gloss™ Kabından durulayın. Bu, mikrofill kompozitler için son adımdır. Hibrit ve mikro-hibrit kompozit materyaller için bir sonraki adıma devam edin.
7. Prisma® Gloss™ Ekstra İnce Pasta'yı Prisma® Gloss™ Kabına 3.3 ve 3.4 adımlarında belirtildiği gibi sıkın ve uygulayın ve yüzeyleri önce kuru, daha sonra hafif basınçla final parlaklık için daha yüksek hızda, artan miktarda su ekleyerek 15-30 saniye boyunca cilalayın. Prisma® Gloss™ Kabı kullanıldıktan sonra atılmalıdır.
8. Ağız yüzeylerinden fazla malzemeyi hava/su spreyi ile temizleyin ve/veya hastaya durulama ve tükürme talimatı verin.
9. Tekrar kullanılabilir mandreli hijyen bölümünde belirtilen şekilde yeniden işleyin.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Bilgilendirme Yazısı