Menu
Sepetim

Dentsply Protaper Next Rotary Eğesi

Dentsply Protaper Next Rotary Eğesi
Dentsply Protaper Next Rotary Eğesi

Mevcut Seçenekler:

Dentsply Sirona ProTaper Next Rotary Eğesi

ProTaper Universal ile tanıdığınız ve güvendiğiniz ProTaper etkinliği ve performansının daha da geliştirdik. O performans ve daha fazlası artık ProTaper Next ile karşınızda.  Orijinal ProTaper'de beğendiğiniz tüm özelliklerin yanı sıra, performansı artırmak için ilave özellikler ekledik.
Performans için üretildi.  Bilim ile desteklendi.  Dünyanın lider eğe sisteminin evriminde son nokta.  ProTaper Next. Performanstan Ötesi.
Daha fazla güç için dikdörtgen kesit
ProTaper Universal gibi, ProTaper Next döner eğelerde de, farklı uç performansları sunulmaktadır ve ayrıca daha yüksek bir eğe dayanımı için merkezden uzakta, dikdörtgen bir kesit ilave edilmiştir.
Daha yüksek etkinlik için benzersiz asimetrik döner hareket
ProTaper Next'in AR Hareketi, daha az eğe ile kanalın tam olarak açılmasını sağlar. Sonuçlar, beklediğiniz ProTaper kalitesinde, prosedür etkinliği ise daha yüksektir.

ÖNLEMLER

• ProTaper Next® eğeleri tek kullanımlık cihazlardır. Birden fazla kullanımdan sonra verimlilikleri azalabilir ve dosyaya gereksiz stres uygulanabilir. Bu, dosya ayrılmasına yol açabilir.
• Apikal bölgede ve önemli kıvrımlar etrafında dikkatli olun.
• Kendi güvenliğiniz için kişisel koruyucu ekipman (eldiven, gözlük, maske) kullanın.
• Bu aletler bir sodyum hipoklorit çözeltisine batırılmamalıdır.
• Şekillendirme işlemi sırasında kök kanalını bol miktarda ve sık sık irrigasyon yapın.
• NaOCl, EDTA, ProLube, Glyde™ gibi kayganlaştırıcılar önerilir.
• Küçük boyutlu manuel ve/veya özel mekanik sürgü yolu dosyaları kullanarak tekrarlanabilir bir sürgü yolu oluşturun.
• 300 rpm hızında sabit bir dönüş ile hafif apikal basınçta kullanın.
• Optimal kullanım için, tork kontrol cihazları önerilir (uygulayıcı deneyimine bağlı olarak ayarlanabilir, 2 Ncm'den azami 5.2 Ncm'ye kadar).
• Flütleri sık sık temizleyin ve deformasyon veya aşınma belirtilerini kontrol edin.
• ProTaper Next® eğelerinin saat yönünde sürekli bir hareketle mekanik olarak kullanılması önerilir (çok şiddetli kıvrımlarda manuel olarak).
• ProTaper Next® eğelerinin, flüt boşaltmasını ve apikal dosya ilerlemesini kolaylaştırmak için, dış kök konkavitelerinden uzakta fırçalama hareketiyle kullanılması önerilir.
• ProTaper Next® XA (Ek) dosyası, orifisin ön açılması, dentinin üçgenlerinin çıkarılması, bir kanalın koronal aspectinin dış kök konkavitesinden uzaklaştırılması ve istenilen şekli oluşturması için önerilir.
• Çalışma uzunluğuna ulaşılana kadar kanalı pasif olarak takip etmek için ProTaper Next® eğelerini kullanın.

PROTAPER NEXT® EĞELERİNE YÖNELİK ADIM ADIM TALİMATLAR

Kullanım protokolü:

1) Kanal ağzına doğru bir erişim hazırlayın.
2) Kanalı küçük boyutlu el dosyaları kullanarak keşfedin, çalışma uzunluğunu belirleyin, geçirgenliği doğrulayın ve pürüzsüz, tekrarlanabilir bir kaydırma yolunu onaylayın.
3) Gerektiğinde, radiküler erişimi iyileştirmek için ProTaper Next® XA (Aksesuar) dosyasını kullanın.
4) Her zaman irige edin ve gerektiğinde, küçük boyutlu el dosyaları veya özel mekanik kaydırma yol dosyaları kullanarak kaydırma yolu genişletin.
5) NaOCl varlığında, kaydırma yoluna boyayın ve izleyin, kaydırma yolunun boyunca ProTaper Next® X1 (017/04) dosyası ile bir veya daha fazla geçiş yapın, gerekirse küçük boyutlu el dosyalarıyla sırasıyla, çalışma uzunluğuna ulaşılana kadar.
6) ProTaper Next® X2 (025/06) dosyasını, ProTaper Next® X1 dosyası için açıklandığı gibi tam olarak kullanın, çalışma uzunluğu pasif olarak ulaşılana kadar. 
7) ProTaper Next® X2 eğesinin apikal flütlerini kontrol edin; eğer dentinle doluysa, şekil tamamlanmış demektir, uygun boyutta gutaperka ana konisi veya boyut denetleyici takılabilir ve kanal dezenfeksiyon için hazırdır.
8) Alternatif olarak, bir 025 numaralı el eğesi ile forameni ölçün ve bu eğe uzunlukta sıkıysa, kanal şekillendirilmiş ve dezenfeksiyon için hazırdır.
9) Eğer 025 numaralı el eğesi uzunlukta gevşek ise, o zaman şekillendirmeye ProTaper Next® X3 (30/07) ile devam edin ve gerektiğinde, her bir aletten sonra sırasıyla 030, 040 veya 050 numaralı el eğeleri ile ölçün.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Bilgilendirme Yazısı