Menu
Sepetim

Dentsply Sirona Thermaprep 2 Sıcak Gutta Obturasyon Fırını

Dentsply Sirona'nın Thermaprep fırını 3 boyutlu kanal doldurma için idealdir. Obtüratörleri boyutlarına bağlı olarak 20 ile 49 saniye arasında ısıtır. Doldurma malzemesi optimum sıcaklığa ulaştığında bip sesi çıkaran dahili bir zamanlayıcı içerir. Malzeme 90 saniye boyunca doğru sıcaklıkta tutulur.

Obturatörler Thermaprep fırınında hem tekli hem de ikili ısıtma modlarında hızlı bir şekilde ısıtılır. Obtüratör kullanıma hazır olana kadar ısıtma odasında üç boyutlu ısı eşit şekilde tutulur. Bu, onu birden fazla kanaldaki tedaviler için mükemmel bir çözüm haline getirir. Thermaprep, herhangi bir değişikliği bildirmek için LED gösterge ışıklarını ve uyarı seslerini kullanır.

Obtüratör tutucuları, ısıtma odasından stabil dikey giriş ve çıkışa izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

Temizleme fonksiyonu Thermaprep fırınının sıcaklığını arttırır ve ısıtma odası içindeki güta-perkayı yumuşatarak çıkarılmasını sağlar.

Dentsply Sirona Thermaprep 2 Sıcak Gutta Obturasyon Fırını KULLANIM TALİMATLARI

Dentsply Sirona Thermaprep 2 Sıcak Gutta Obturasyon Fırını KULLANIM ENDİKASYONLARI

Thermaprep® 2 Obturatör Fırını, Dentsply Sirona’nın endodontik obturatörlerini (GuttaCore™, WaveOne®, Thermafil®, Protaper®, GT Series X®, WaveOne® Gold) ısıtmak için özel olarak geliştirilmiştir.

Dentsply Sirona Thermaprep 2 Sıcak Gutta Obturasyon Fırını Adım Adım Kullanım Talimatları

1) Fırını 115 veya 230 VAC'lik bir prizle bağlayarak gücü açın. Her iki gösterge ışığı da yanacak şekilde tuşları etkinleştirin. Fırını bekleme modundan çıkarmak için bir düğmeyi basılı tutun; düğmenin etrafındaki gösterge ışığı yanana ve iki "bip" sesi duyulana kadar bekleyin, ardından düğmeyi bırakın. İkinci bir, daha düşük bir "bip" sesi duyacaksınız. Her iki tarafta da en küçük obtüratör boyutunu seçin, gösterge ışıkları tarafından belirtildiği gibi. Fırın artık kullanıma hazır. Fırını istediğiniz zaman kapatmak için alt düğmelerden birini basılı tutun; düğmenin etrafındaki gösterge ışığı sönecektir.

2) Her iki obtüratör tutucusunu, üst konuma getirmek için tutucunun arkasına bastırarak ayarlayın.

3) Obtüratörü %5,25 sodyum hipoklorit solüsyonunda (çamaşır suyu) bir dakika boyunca DEZENFEKTE EDİN. Daha sonra tıkayıcıyı %70 alkolde durulayın. Fazla alkol buharının uçması için temiz bir çalışma yüzeyinde birkaç saniye kurutun.

4) Obtüratörü dezenfekte ettikten ve lastik durdurucuyu ayarladıktan sonra, obtüratörü bir tutucuya yerleştirin ve hafifçe bastırarak sıkıca oturmasını sağlayın. Ne olursa olsun, lastik durdurucunun tutucunun altında olduğundan emin olun. Obtüratörün, ısıtma odasının her tarafını temizlemesi için düzgün bir şekilde asılı olduğundan emin olun.

5) Isıtmak istediğiniz obtüratör tutucusuna karşılık gelen düğmeye basarak obtüratör boyutunu seçin. Doğru boyutu seçmek için bu düğmeye tekrar tekrar basın.

6) Isıtma işlemini başlatmak için obtüratör tutucusunu aşağı doğru itin, klik sesi duyuncaya kadar devam edin. Biraz yükselecek ancak sabit bir pozisyonda kalacak. Düğmenin etrafındaki gösterge ışığı, ısıtıcının açık olduğunu (sürekli yanık olduğunu) gösterecektir. Obtüratör artık ısıtılıyor. Isıtma süresi, obtüratör boyutuna ve tipe bağlı olarak değişir ve otomatik olarak ayarlanır. Seçilen obtüratör boyutları için ısıtma süreleri aşağıdaki gibidir; Dentsply Sirona endodontik obtüratörler için ısıtma süresini belirlemek için aşağıdaki kılavuzu kullanın:7) İlk "bip" sinyalinden sonra, obtüratör kullanıma hazırdır. Tutucunun arka kısmını (işaretli alanı) yavaşça iterek yükseltin. Düğmenin etrafındaki gösterge ışığı sönecektir. Obtüratörü dikkatlice tutucudan çıkarın, kendinize doğru çekerek, obtüratörün tutucunun herhangi bir kısmına sürtünmemesine dikkat edin.

8) İlk "bip" sinyalinden sonra, Thermaprep® 2 Obturator Fırını'nda obtüratörü en fazla 90 saniye bırakabilirsiniz. Bu, obtüratörü uygun sıcaklıkta ve kullanıma hazır olarak tutacaktır. Fırın, obtüratörün hala fırında olduğunu hatırlatmak için her 15 saniyede bir "bip" sesi çıkaracaktır. 90 saniye sonra, ısıtma elemanı otomatik olarak kapanacaktır.

9) Daha fazla obtüratör ısıtmak isterseniz, işinizi verimli bir şekilde sürdürmek için bir veya her iki tutucuyu kullanabilirsiniz. Her tutucu kendi düğmesi ve göstergeleriyle çalışır. Bir "bip" sinyali duyarsanız, obtüratör ısıtıcısının hazır olduğunu (yanıp sönen) gösteren düğmelerin etrafındaki gösterge ışıklarına bakın. Her iki ısıtıcı da döngülerini tamamladığında ve hiçbir düğme basılmadığında, fırın 5 dakika sonra güç tasarrufu yaparak bekleme moduna geçecektir.

10) Fırın özellikleri için aşağıdaki tabloya bakınız.1) Uygun boyutu seçtikten sonra, obtüratör tutucusunu aşağı indirmek ve ısıtmaya başlamak için buraya basın. Isıtmayı durdurmak ve obtüratör tutucusunu kaldırmak için tekrar buraya basın.

2) Obtüratörü buraya yerleştirin.

3) Isıtma odası.

4) Boyutlar 70-140 / 30-60 / 20-25.

5) Sol obtüratör ısıtıcısı için obtüratör boyutunu seçmek için düğmeye basın.

6) SOL ısıtıcı "ON" gösterge ışığı.

7) Temizlik modu gösterge ışığı.

8) Sağ obtüratör ısıtıcısı için obtüratör boyutunu seçmek için düğmeye basın.

9) SAĞ ısıtıcı "ON" gösterge ışığı.

10) Ana kablo, kullanımdan sonra fişi çekin.

11) Sağlanan araçla buradan ısıtma odalarını temizleyin.

12) UYARI: Isıtma odalarına girmeden önce ana güç kablosunu çekin.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Bilgilendirme Yazısı