Menu
Sepetim

Kerr OptiBond™ FL İki Bileşenli Total-Etch Dental Adeziv

Kerr OptiBond™ FL

OptiBond™ FL, uygulanmaya başlandığı 1995 yılından beri adeziv diş hekimliğinde yeni bir standart oluşturmuştur. 1995 yılından bu yana dünya genelinde başarıyla kullanılmakta olup, uzun süreli klinik araştırmalarda iyi sonuçlar elde edilmektedir. Tüm dünyada konusunda öncü üniversitelerde ‘Altın Standart’ olarak önerilmektedir.

• %48 doldurucu oranı sayesinde eşsiz yapısal bağlantı sağlar. Mikro-mekanik bağlanma gücü sayesinde mikro-sızıntı oluşturmaz, hassasiyete yol açmaz.
• Etkili uygulama akışkanlığı ve kolay kullanım. Tek tabaka primer, tek tabaka adeziv uygulaması yeterlidir.
• Işıkla polimerize edilir. Nemli ve kuru ortamlarda uygulanabilir.
• Yüksek radyoopasite. Optimum görünürlük için %267 radyoopaklık.
• Kanıtlanmış performans, uzun vadede mükemmel sonuçlar.

UNIDOSE™ Uygulama Sistemi

 Unidose™ Uygulaması: Unidose™ uçları, hastalardan birbirine enfeksiyon bulaşmasını önlemek için, yalnızca tek bir hastada kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Unidose™ uygulama sistemini kullanarak OptiBond™ FL sistemini hazırlamak için:

• Delikli kenar boyunca folyo tor - bayı açın – torbayı yırtarak açın.

• Sarı (FL prime) ve siyah (FL ad - hesive) OptiBond™ FL Unidose™ kapsüllerini ve uygulama fırçasını torbadan çıkardıktan sonra torbayı atın.

• Unidose™ kapsülü kanatlarından tutun.

• Her bir tarafı zıt yönde döndürerek mührün tamamen açılmasını sağlayın.

• Uzun saplı tarafı (daha uzun yarıyı) atın.

• Uygulama fırçasını ağızdan içeri daldırarak ucunu tamamen ıslatın.

Not: Kerr Atılır Karıştırma Hazneleri, Gel Etchant uçları ve Uygulama Uçları, yalnız tek kullanım için tasarlanmıştır, yalnızca tek bir hastada kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Unidose™ uygulama sistemi kullanarak mineye ve/veya dentine yapıştırma ilkeleri:

1. İzole ederek hazırlayın ve kurutun.

2. %37.5 fosforik asitli Kerr Gel Etchant* aşındırıcıyı dentin/ mine üzerinde 15 saniye bekletin. Aşındırıcının tamamen temizlenmesini sağlayana dek suyla yıkayın (yaklaşık 15 saniye). Dentini kurutmamaya çalışarak dikkatle bir kaç saniye havayla kurutun.

3. Uygulama ucunu sarı Unicode kapsüle yerleştirin (OptiBond™ FL Prime). Malzemeyi hafif bir sürtme hareketi ile hazırlanmış mine/dentin üzerine 15 saniye süreyle uygulayın. Yaklaşık 5 saniye boyunca havayla hafifçe kurulayın. Bu aşamada, dentin/ mine yüzeyinin hafif parlak bir görünüşü olmalıdır. Tükürük bulaşmasına izin vermeyin.

NOT: Birden fazla diş restorasyonunda, yapıştırıcıyı uygulamadan önce tüm hazırlanmış yüzeylere OptiBond™ FL Prime uygulayın. Uygulama ucunu yapıştırıcı içine yerleştirdiyseniz, primer odasına geri KOYMAYIN, yeni bir uygulama fırçası kullanın.

4. Aynı uygulama fırçasını kullanarak, ucunu siyah Unicode kapsüle yerleştirin (OptiBond™ FL Adhesive yapıştırıcı madde). Malzemeyi hafif bir sürtme hareketi ile hazırlanmış mine/ dentin üzerine 15 saniye süreyle uygulayın. Gerekirse kenara doğru itmek veya inceltmek için hafif hava üfleyin.

5. Işıkla sertleştirin**.

6. Kompoziti yerleştirmeyle devam edin.

Kerr OptiBond™ FL ŞİŞE (BOTTLE) Uygulama Sistemi

OptiBond™ FL Şişe uygulamasını hazırlamak için:

- Atılır karıştırma haznesine bir damla OptiBond™ FL prime damlatın.

- Atılır karıştırma haznesine bir damla OptiBond™ FL yapışkan maddesinden damlatın. - Öncelikle primeri daha sonra yapışkanı uygulamak için uygulama fırçası kullanın.

Şişe uygulama sistemi kullanarak mineye ve/veya dentine yapıştırma ilkeleri:

1. İzole ederek hazırlayın ve kurutun.

2. %37.5 fosforik asitli Kerr Gel Etchant* aşındırıcıyı mine ve dentin üzerinde 15 saniye bekletin. Aşındırıcının tamamen temizlenmesini sağlayana dek suyla yıkayın (yaklaşık 15 saniye). Dentini tamamen kurutmamaya dikkat ederek havayla birkaç saniye hafifçe kurulayın.

3. OptiBond™ FL Prime şişesini (1 numaralı şişe) atılır karıştırma haznesine boşaltın. Malzemeyi hafif bir sürtme hareketi ile mine ve dentin üzerine 15 saniye süreyle uygulayın. Yaklaşık 5 saniye boyunca havayla hafifçe kurulayın. Bu aşamada, dentin yüzeyinin hafif parlak bir görünüşü olmalıdır. Tükürük bulaşmasına izin vermeyin.

4. OptiBond™ FL Adhesive yapışkan madde şişesini (2 numaralı şişe) mine ve dentin yüzeyine boşaltın, ince bir katman oluşturacak şekilde eşit olarak dağıtın. Gerekirse kenara doğru itmek veya inceltmek için hafif hava üfleyin.

5. Işıkla sertleştirin**.

6. Kompoziti yerleştirmeyle devam edin. Ortam sıcaklığında saklayın.

*DİKKAT: Fosforik asit içerir. Cilt, gözler ve yumuşak dokuyla temasına mani olun. Cilde veya gözlere temas edecek olursa, derhal bol suyla temizleyin. Gözler için doktora danışın: Dahilen kullanmayın. **Kerr Işıklarını kullanırken önerilen Sertleşme Süreleri: Demi Plus, Demi, 5 saniye, L.E.Demetron II, 5 saniye; L.E.Demetron I, 10 saniye; veya Optilux 501 Boost (Takviye) modunda, 10 saniye, Rampa Modunda, 20 saniye, veya Düzenli Modunda, 20 saniye. Diğer ışıklar için üreticinin önerilerine bakınız.

Kerr OptiBond™ FL Ambalaj Şekli:  1x8 ml OptiBond FL primer, 1x8 ml OptiBond FL Adheziv,

1x3 g Asit jel, 10 adet asit jel ucu, 25 adet karıştırma ucu, 50 adet aplikatör

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Bilgilendirme Yazısı