Menu
Sepetim

Ultradent PermaSeal Penetran Kompozit Yüzey Örtücü

Ürün Açıklaması 

PermaSeal™ kompozit örtücü, çok ince bir filmde ve bilinen en ince oksijen inhibisyon katmanlarından biriyle Polimerize olmak üzere tasarlanmış, ışıkla sertleşen, dolgusuz metakrilat bazlı bir rezindir. Yeni veya mevcut kompozit veya geçici restorasyonları örtmek için kullanın. 

Kullanım Endikasyonları/Kullanım Amacı 

PermaSeal örtücü, kompozit restorasyonlarda çatlaklara ve yüzey gözeneklerine nüfuz eder ve bunları kapatır. Kompozitin cilalanması ve parlatılması, yüzeyde mikroskobik kusurlar oluşturarak, klinik olarak aşınma olarak yorumlanan kompozit kaybının hızlanmasına neden olur. Restorasyon yerleştirme sırasında ve yıllık olarak uygulanan PermaSeal örtücü, kompozit yüzeylerdeki mikroskobik çatlakları doldurarak kompozit restorasyonların marjinal bütünlüğünü iyileştirebilir.

Adım Adım Kullanım Talimatları 

Hazırlık 
1) Luer lock kapağı şırıngadan çıkarın. 
2) Önerilen dağıtım ucunu şırıngaya takın. 
3) Ağız içine uygulamadan önce akıp akmadığını, rengini ve sabitliğini kontrol edin. Dirençle karşılaşılırsa, ucu değiştirin ve tekrar deneyin. 
4) Örtülen diş veya dişleri izole edin. 
Kullanım - Yeni Restorasyonlar 
1) İstenilen yüzey dokusuna kontur kompozit restorasyon, cilalama ve parlatma. Oklüzyonu gerektiği gibi ayarlayın. 
2) Restorasyonu temizleyin ve gösterge ortam işaretlerini kaldırın. Örtülecek tüm kompozit yüzeyleri ve bitişik diş yüzeylerini 5 saniye %35 fosforik asitle asitleyin, ardından durulayın ve iyice kurulayın. 
3) Kompozit ve bitişik mine yüzeyine ince bir PermaSeal örtücü katmanı yerleştirin. 
4) Hafifçe havalandırın. PermaSeal örtücüyü 10 saniye ışıkla polimerize edin. 
5) Oklüzyonu değerlendirin ve gerekirse ayarlayın.
Kullanım - Daha Önce Yerleştirilmiş Restorasyonlar 
1) Örtülecek yüzeyleri ve marjinleri Consepsis™ Scrub pat, mikro aşındırıcı ile iyice temizleyin veya bir frezle tazeleyin ve iyice durulayın. 
2) Restorasyonun hemen bitişiğindeki mineyi ve erişilebilir tüm kompozit yüzeyleri 15 saniye boyunca %35 fosforik asitle asitleyin. Birinci adımın yapılmaması durumunda mineyi 30 saniye boyunca Asitleyin. 
3) Örtme için Yeni Restorasyonların 3 ile 5 arasındaki adımlarını tamamlayın. İşlemden Geçirme Çapraz kontaminasyonu önlemek için her kullanımdan sonra şırıngayı orta düzeyli bir dezenfektan ile dezenfekte edip silin ve tek kullanımlık bariyer kılıfı kullanın. Bariyer kılıfı kullanılmıyorsa, şırınga tek sefer kullanılıp atılmalıdır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Bilgilendirme Yazısı