Menu
Sepetim

Ultradent Ultra-Blend Plus Liner Kit Kavite Liner

Tanım:

Ultra-Blend™ plus ışıkla sertleşen, radyopak bir dentin yapışkan liner ve üretan dimetakrilat (UDMA) baz içinde kalsiyum hidroksit ve kalsiyum hidroksiapatit içeren bir baz materyaldir. Ultra-Blend plus, büzülmeyi minimize etmek için yüksek dolgu yüküne ve yerleştirmeyi kolaylaştırmak için yüksek viskoziteye sahiptir. Yüksek veya düşük hızlı el cihazı ile kolayca şekillendirilebilir ve dentin ve opak beyaz tonları mevcuttur.

Endikasyonlar:

UltraBlend plus, kendinden yapışkanlıdır ve restoratif materyaller yerleştirilmeden önce kavite liner ve/veya baz materyal olarak kullanılır.

Kullanım Talimatları:

A. Genel

1. Black Micro™ ucu şırıngaya sıkıca takın. Daha büyük preparatlar için Black Mini™ uç kullanın.

2. Alanı üreticinin talimatlarına göre kaliteli bir bonding sistemiyle hazırlayın.

3. İstenilen alana 0,5 – 2 mm Ultra-Blend plus katmanı uygulayın.

NOT: Erişilmesi güç olan alanlara uygularken uçta bir top oluşturmak için

küçük bir miktar uygulayın. Aşırı damlatmamak için ucu bir top uygulayıcı

olarak kullanın.

4. VALO™ LED Sertleştirme Işığı ile Standard Güçte 10 saniye boyunca ışıkla sertleştirin (çıkış gücü <600mW/cm2 olan ışıklar için 20 saniye veya >600mw/ cm2 olan ışıklar için 10 saniye boyunca sertleştirin).

NOT: Baz oluşturmak için 0,5 mm’lik katmanla başlayın ve ışıkla sertleştirin. Her inkrementi polimerize ederek 2 mm’lik inkrementlerle devam edin.

5. Ultra-Blend plus, dentin bonding ajanları ile hazırlanmış yüzeylere ve kuru dentine yapışacaktır.

B. Dentin Liner

1. Ekspoze olmuş dentini suyla yıkayın ve kurumaya bırakın.

2. Üreticinin talimatlarına göre kaliteli bir bonding sistemi uygulayın.

3. Ultra-Blend plus’ı Black Micro uçla doğru bir şekilde ve tam olarak istenilen miktarda yerleştirin.

4. VALO™ LED Sertleştirme Işığı ile Standard Güçte 10 saniye boyunca ışıkla sertleştirin (çıkış gücü <600mW/cm2 olan ışıklar için 20 saniye veya >600mw/ cm2 olan ışıklar için 10 saniye boyunca sertleştirin).

C. Koruyucu Baz

1. Ekspoze olmuş dentini suyla yıkayın ve kurumaya bırakın.

2. Üreticinin talimatlarına göre kaliteli bir bonding sistemi uygulayın.

3. Baz alanı küçükse şırıngaya Black Micro uç takın; daha büyük alanlar için Black Mini uç kullanın.

4. Ultra-Blend plus uygulayın ve VALO™ LED Sertleştirme Işığı ile Standard Güçte 10 saniye boyunca ışıkla sertleştirin (çıkış gücü <600mW/cm2 olan ışıklar için 20 saniye veya >600mw/cm2 olan ışıklar için 10 saniye boyunca sertleştirin).

5. Final bazının 2 mm’den kalın olması gerekiyorsa ilk katman olarak 0,5 mm (veya daha az) uygulayın ve 10 saniye boyunca ışıkla sertleştirin. Gerektiğinde 2 mm kalınlığında ilave katman ekleyin.

Not: Ultra-Blend plus 3 mm derinliğe kadar ışıkla sertleştirilebilir.

D. Pulpa Kaplama

NOT: Pulpanın (pembe) yanındaki ve hiperemik olmayan küçük mekanik ekspozür için Ultra-Blend plus kullanın. Daha büyük ekspozür ve/veya hiperemik pulpa için endodontik terapi başlatılmalıdır.

1. Plastik Mini Dento-Infusor™ uçla nazik bir şekilde ovarak 60 saniye boyunca Consepsis™ antibakteriyel solüsyon uygulayın. Yıkamayın. Nazik bir şekilde kurumaya bırakın.

2. Ekspozürün kenarındaki kuru dentine, daha sonra ekspozüre veya ekspozürün yanındaki ince pembe dentine Black Micro uçla Ultra-Blend plus uygulayın.

NOT: Dentin bonding teknikleri için kullanılabilen alanı maksimuma çıkarmak amacıyla dentini mümkün olduğunca az kapatın.

3. VALO™ LED Sertleştirme Işığı ile Standard Güçte 10 saniye boyunca ışıkla sertleştirin (çıkış gücü <600mW/cm2 olan ışıklar için 20 saniye veya >600mw/ cm2 olan ışıklar için 10 saniye boyunca sertleştirin).

4. Üreticinin talimatlarına göre kaliteli bir bonding sistemi uygulayın ve seçtiğiniz ürünle restore edin.

E. Opaklaştırıcı

1. Bur veya mikroabrazyon ile metali pürüzlendirin.

2. Ekspoze olmuş opaklanacak metali suyla yıkayın ve kurumaya bırakın.

3. Üreticinin talimatlarına göre kaliteli bir bonding sistemi uygulayın ve ışıkla sertleştirin.

4. Katmanlardan hiçbiri 2 mm’den kalın olmayacak şekilde metalin üzerine inkremental olarak Ultra-Blend plus uygulayın. VALO™ LED Sertleştirme Işığı ile Standard Güçte 10 saniye boyunca ışıkla sertleştirin (çıkış gücü <600mW/ cm2 olan ışıklar için 20 saniye veya >600mw/cm2 olan ışıklar için 10 saniye boyunca sertleştirin).

5. Seçtiğiniz kompozit veya ürünle restore edin.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Bilgilendirme Yazısı