Menu
Sepetim

Zhermack Elite Soft Relining Yumuşak Besleme Malzemesi

Zhermack Elite Soft Relining

ELITE SOFT RELINING, çıkarılabilir, kısmi veya tam protezlerde polimetilmetakrilat tabanlı yumuşak besleme hazırlığı için tasarlanmış bir malzeme serisidir. Kullanımı kolaydır ve hem doğrudan hem de dolaylı tekniklerle kullanılabilir.

BİLEŞİM

ELITE SOFT RELINING, iki bileşenli, otomatik polimerleşen bir ek silikon (polivinil siloksan) olup kartuşlarda paketlenmiştir.

ENDİKASYONLAR

Tüm çıkarılabilir protez tipleri için endikedir. ELITE SOFT RELINING, çıkarılabilir protezlerde dayanıklı rölenme sağlar. Protezi yerleştirerek alveoler ve mukozal kretlerin çiğneme yükünü emmesini sağlar. Cerrahi ve çekim sonrası doku iyileşmesini destekler.

KONTRENDİKASYONLAR

Malzemeler polivinil siloksan ve platin katalizörleri içerir. Ürün bileşenlerinin bir veya birkaçına karşı kanıtlanmış bireysel aşırı duyarlılığa sahip kişilerde kullanılmamalıdır.

AVANTAJLAR

• Su iticidir.

• Kullanımı uygun ve hızlıdır, önemli zaman tasarrufu sağlar.

• Protezin tabanına mükemmel yapışma sağlar.

KARTUŞ DAĞITICI HAZIRLIĞI

• Kartuş dağıtıcı rafını, raf altındaki siyah kolu kullanarak vuruş başlangıç noktasına çekin.

• Kartuşun kenarını kaldırın. Kartuşu, doğru konumu gösteren "V" rotasını takip ederek dağıtıcıya yerleştirin. Kartuş tam olarak yerleştirildiğinde, kartuş kilidi herhangi bir zorluk olmadan kapanmalıdır.

• Kapağı çıkarın. İki bileşenin de homojen bir şekilde akmasını sağlamak için bir miktar ürün sıkın. Herhangi bir fazla malzemeyi temizleyin.

• Karıştırma çubuğunu, renkli halka somunundaki "V" rotasını izleyerek takın. Bu, kartuştaki karşılık gelen yuvaya hizalanmalıdır.

• Cihaz şimdi kullanıma hazırdır. Kullanımdan sonra karıştırma çubuğunu içinde bırakabilir veya çıkararak kapağı takabilirsiniz. Dağıtıcıyı yüklemek ve kullanmak için daha fazla açıklama için "Dağıtıcı D2 talimatları"na bakınız.

KULLANIM YÖNTEMİ

PROTEZİN ÖN İŞLEMİ

Herhangi bir silikon rölenmeyi tamamen çıkarın.

Bir freze kullanarak protez tabanını yaklaşık olarak 1-2 mm azaltın.

Vestibüler, lingual ve dorsal marjları, minimum 1 mm derinlikte ve 1.5 mm yükseklikte bir kapatma marjı oluşturmak için protez tabanının kenarlarını 2-3 mm kısaltın.

Protezi dikkatlice temizleyin ve yağdan arındırın, etil alkol kullanın ve kurumasını sağlayın.

DİREKT YÖNTEM

1. Önceden kaba işlenmiş ve temiz protez yüzeylerine PRIMER'i dikkatlice uygulayın ve maddeye yapışacak alanları da dikkate alarak marjinal alanları da tedavi edin.

2. En az 1 dakika kurumaya bırakın. PRIMER uygulamasından sonra, hemen şişeyi kapatın.

3. İyi yapışmayı sağlamak için ELITE SOFT RELINING'in proteze yapışmasını önlemek için tükürük, nem, kalıntı yağ, monomerler ve lateks eldiven temasından kaçının.

4. Uygun dağıtıcı kullanarak, vestibüler, lingual ve dorsal kenarlar ve kalan ilgili alanlar üzerinde ELITE SOFT RELINING'den yaklaşık olarak 2-3 mm kalınlığında bir tabaka çıkarın ve silindirler üzerinde çalışarak, gerekli düzgün dağıtım için gerektiğinde bir spatula ile çalışın.

5. Protezi ağza yerleştirin, silikonun mukoza membranına adapte olmasına birkaç saniye izin verin, ardından yaklaşık 1 dakika boyunca alışılmış yöntemlerle işlevlendirin.

6. Yaklaşık 5 dakika içinde tamamlanacak ürün polimerizasyonunu bekleyin, sonra protezi çıkarın ve paragraf "Protezin Son Düzeltme / Cilalama" olarak açıklanan şekilde bitirin.

İNDİREKT YÖNTEM

Ana modelin tamamlanması veya parçanın kalıba yerleştirilmesi yapıldıktan sonra, "protezin ön işlemi" ve "doğrudan yöntem"de önceden tarif edilen talimatları izleyin, ardından ana model üzerinde veya muf teknikle çalışarak işleme devam edin.

Oda sıcaklığında polimerizasyon süresi* yaklaşık olarak 30 dakikadır, aksi takdirde parçayı 40-45 °C (104 - 113 °F) su sıcaklığında bir buhar makinesine yaklaşık 10 dakika boyunca koyun.

Protezi muf veya modelden çıkarın, temizleyin ve aşağıdaki maddelerde açıklandığı gibi tekrar cilalayın.

*Beklenen süreler 23 °C (73 °F) oda sıcaklığına atıfta bulunur, daha düşük bir sıcaklık durumunda uzatılmalı veya daha yüksek bir sıcaklıkta kısaltılmalıdır.

PROTEZLERİN SON TEMİZLİĞİ/CİLALANMASI

Düzensiz noktaları ayarlama: Fazla malzemeyi bir bistüri veya keskin bir makas çifti ile çıkarın. Keskin kenarları bir kesici veya uygun keskin araçlar kullanarak çıkarın.

NOT: Gerekiyorsa düzeltmeler veya eklemeler yapılacaksa, ilgili bölgeyi sadece pürüzlendirin ve temizleyip kuruladıktan sonra, ELITE SOFT RELINING'i tekrar uygulayın ve açıkladığımız işlemi tekrarlayın.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Bilgilendirme Yazısı