Menu
Sepetim

İVOCLAR MONOBOND N

İvoclar Monobond N Universal Primer

Monobond N, yapıştırma kompozitlerinin (özellikle Variolink N ve Multilink N ürün çizgileri) tüm endirekt restorasyon materyallerine (cam ve oksit seramik, metal, kompozit, fiberle güçlendirilmiş kompozitler) adeziv bağlantı oluşturmasını sağlayan bir üniversal primerdir.

İvoclar Monobond N Universal Primer Bileşimi

Alkol esaslı silan metakrilat, fosforik asit metakrilat ve sülfür metakrilat çözeltisi.

İvoclar Monobond N Universal Primer Endikasyon

Monobond N, primer işlevi görür ve yapıştırma kompozitleri ile cam/oksit seramik, metal, kompozit ve fiberle güçlendirilmiş kompozitlerden yapılmış restorasyonlar arasında kalıcı bir kimyasal bağlantı oluşturmak için kullanılır.

İvoclar Monobond N Universal Primer Kontrendikasyon

– Endikasyon dışı uygulamalar.

– Monobond N'nin içerdiği maddelere karşı kanıtlanmış bir alerji olması. Yan etkiler Sistemik yan etkileri bilinmemektedir. Nadir hallerde Monobond N'nin bileşenleri duyarlılığa neden olabilir. Bu gibi durumlarda kullanımından vazgeçilmelidir. Etkileşimler Bütün işlem süresince tükürük, kan veya su ile kirlenmesi mutlaka önlenmelidir.

İvoclar Monobond N Universal Primer Uygulama Talimatları

Protetik restorasyonların adeziv simantasyonu:

1 Restorasyonların hazırlanması

1.1 Cam seramik (örn. IPS Empress®) restorasyonlar – %5'lik hidroflorik asit (örn. seramik pürüzlendirme jeli IPS® Ceramic Ätzgel) ile 60 saniye süreyle ya da restorasyon malzemeleri üreticisinin talimatları doğrultusunda pürüzlendirin. – Restorasyonu su spreyiyle iyice yıkayın ve yağ içermeyen havayla kurutun.

1.2 Lityum disilikatlı cam seramik (örn. IPS e.max® Press, IPS e.max CAD) restorasyonlar – %5'lik hidroflorik asit (örn. seramik pürüzlendirme jeli IPS Ceramic Ätzgel) ile 20 saniye süreyle ya da restorasyon malzemeleri üreticisinin talimatları doğrultusunda pürüzlendirin. – Restorasyonu su spreyiyle iyice yıkayın ve yağ içermeyen havayla kurutun.

1.3 Zirkonyum oksit (örn. IPS e.max ZirCAD) veya alüminyum oksit seramik restorasyonlar – Restorasyonun yüzeyini kumlayın (kumlama parametreleri restorasyon malzemeleri üreticisinin talimatları doğrultusunda olmalıdır) – Gerektiğinde bir ultrason cihazında 1 dakika kadar temizleyin. – Restorasyonu su spreyiyle iyice yıkayın ve yağ içermeyen havayla kurutun.

1.4 Metal ya da metal destekli restorasyonlar – Restorasyonun yüzeyini eşit şekilde mat bir yüzey elde edinceye kadar kumlayın (kumlama parametreleri restorasyon malzemelerinin üreticisinin talimatları doğrultusunda olmalıdır). – Gerektiğinde bir ultrason cihazında 1 dakika kadar temizleyin. – Restorasyonu su spreyiyle iyice yıkayın ve yağ içermeyen havayla kurutun.

1.5 Kompozit ya da fiberle güçlendirilmiş kompozit restorasyonlar – Restorasyonun yüzeyini kumlayın (restorasyon malzemeleri üreticisinin talimatları doğrultusunda) – Gerektiğinde bir ultrason cihazında 1 dakika kadar temizleyin. – Restorasyonu su spreyiyle iyice yıkayın ve yağ içermeyen havayla kurutun.

2 Monobond N'yi bir fırça veya bir Microbrush fırça aracılığıyla ince bir tabaka halinde hazırlanmış yüzeylere sürün, 60 saniye etki etmesini bekleyin, ardından fazlalıkları güçlü hava spreyiyle uçurun.

3 Yapıştırma kompozitini (örn. Variolink N veya Multilink N) ilgili kullanma talimatları uyarınca uygulayın ve restorasyonu yerleştirin.

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Bilgilendirme Yazısı