Menu
Sepetim

İVOCLAR MONOBOND PLUS

İvoclar Monobond Plus Universal Primer 

İvoclar Monobond Plus Universal Primer yapıştırma kompozitlerinin tüm indirekt restorasyon materyallerine (cam ve oksit seramikler, metal, kompozit, fiberle güçlendirilmiş kompozitler) adeziv bağlantı oluşturmasını sağlayan universal bir primerdir.

İvoclar Monobond Plus Universal Primer Endikasyon

Monobond Plus, primer işlevi görür ve yapıştırma kompozitleri ile cam/oksit seramikten, metalden, kompozitten ve fiberle güçlendirilmiş kompozitten yapılmış restorasyonlar arasında dayanıklı bir kimyasal bağlantı oluşturmak için kullanılır.

İvoclar Monobond Plus Universal Primer Kontrendikasyon

– Endikasyon dışı uygulamalar.

– Hastanın Monobond Plus'un bileşenlerine karşı bilinen bir alerji mevcudiyetinde

İvoclar Monobond Plus Universal Primer Uygulanması

Protetik restorasyonların adeziv simantasyonu:

1. Restorasyonların hazırlanması

1.1 Cam seramik restorasyonlar (örn. IPS Empress®) – %5'lik hidroflorik asit ile (örn. IPS® Ceramic pürüzlendirme jeli) 60 saniye ya da restorasyon malzemesinin üreticisinin talimatları doğrultusunda pürüzlendirin. – Restorasyonu su spreyiyle iyice yıkayın ve yağ içermeyen havayla kurutun.

1.2 Lityum disilikat cam seramik restorasyonlar (örn. IPS e.max® Press, IPS e.max CAD) – %5'lik hidroflorik asit ile (örn. IPS seramik pürüzlendirme jeli) 20 saniye ya da restorasyon malzemesinin üreticisinin talimatları doğrultusunda pürüzlendirin. – Restorasyonu su spreyiyle iyice yıkayın ve yağ içermeyen havayla kurutun.

1.3 Zirkonyum oksit (örn. IPS e.max ZirCAD) veya alüminyum oksit seramik restorasyonlar – Restorasyonun yüzeyini kumlayın (kumlama parametreleri restorasyon malzemelerinin üreticisinin talimatları doğrusunda olmalıdır) – Gerek duyulursa bir ultrason cihazında 1 dakika kadar temizleyin. – Restorasyonu su spreyiyle iyice yıkayın ve yağ içermeyen havayla kurutun – ÖNEMLİ! Optimal bir bağlantı sağlamak için zirkonyum oksit yüzeyleri fosforik asit ile temizlemeyin.

1.4 Metal veya metal destekli restorasyonlar – Restorasyonun yüzeyini eşit şekilde mat bir yüzey elde edinceye kadar kumlayın (kumlama parametreleri restorasyon malzemelerinin üreticisinin talimatları doğrusunda olmalıdır). – Gerek duyulursa bir ultrason cihazında 1 dakika kadar temizleyin. – Restorasyonu su spreyiyle iyice yıkayın ve yağ içermeyen havayla kurutun – ÖNEMLİ! Optimal bir bağlantı sağlamak için metal yüzeyleri fosforik asit ile temizlemeyin.

1.5 Kompozit ve fiberle güçlendirilmiş kompozit restorasyonları restoratif malzemenin üreticisinin talimatlarına göre koşullayın.

2. Önceden muamele edilmiş yüzeylere bir fırça veya Mikrofırça ile ince bir tabaka Monobond Plus uygulayın (kronları muamele ederken birikinti oluşturmaktan kaçının). Materyalin 60 saniye reaksiyona girmesini bekleyin. Daha sonra varsa kalan fazlalığı güçlü bir hava akışıyla dağıtın.

3. Yapıştırma kompozitini (örn. Variolink® Esthetic veya Multilink® Automix) ilgili Kullanma Talimatı doğrultusunda uygulayın ve restorasyonu yerleştirin.


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Bilgilendirme Yazısı