Menu
Sepetim

Tokuyama Estelite Quick Posterior Kompozit Refil

Tokuyama Estelite Quick Posterior Kompozit Refil
Tokuyama Estelite Quick Posterior Kompozit Refil

Mevcut Seçenekler:

Tokuyama Estelite Quick Posterior Kompozit 

ÜRÜN AÇIKLAMASI VE GENEL BİLGİLER

1. ESTELITE POSTERIOR, posterior restorasyonlarda kullanılmaya yönelik, ışıkla-sertleşen bir radyoopak kompozit rezindir. ESTELITE POSTERIOR ağırlığının %84’ü oranında (hacmen %70) silika-zirkonya dolgu malzemesi içermektedir (ortalama parçacık boyutu: 2 μm, parçacık boyutu aralığı: 0.1 - 10μm). Yüksek dolgu yükü daha düşük polimerizasyon büzülmesi sağlar. Monomer matrisi Bis-GMA, Trietilen glikol dimetakrilat(TEGDMA) ve Bisfenol A poliethoksimetakrilat(Bis-MPEPP) içerir.
2. ESTELITE POSTERIOR, Radikal-Amplifiye Fotopolimerizasyoninisiyatör teknolojisini kullanmaktadır (RAP teknolojisi). ESTELITE POSTERIOR’un sertleşme süresi, bizim geleneksel rezinkompozitimize kıyasla Dalga boyu aralığı 400-500 nm (pik: 470nm) olan bir ışıkla kürleme ünitesi kullanarak üçte bir oranında kısaltılabilir
3. RAP teknolojisi ESTELITE POSTERIOR için daha uzun bir çalışma süresine yardımcı olur.
4. ESTELITE POSTERIOR, ŞIRINGA içerisinde tedarik edilmektedir.

TON (SHADE)

PCE, PA1, PA2, PA3
- ESTELITE POSTERIOR için tedarik edilen her ton posteriorrestorasyon için tasarlanmış olan yeterli yarısaydamlığa sahiptir.
- PCE çoklu-ton katmanlama tekniği için üst kat olarak görev yapar.
- Tokuyama Dental Corporation ESTELITE POSTERIOR ton kılavuzu temin etmez. Lütfen ESTELITE
POSTERIOR kullanarak bir test tonu oluşturun.

ENDİKASYONLARI

- Oklüzal yüzeyi de içeren direkt posterior restorasyonlar
- Porselen/kompozit onarımı

KONTRENDİKASYONLARI

- ESTELITE POSTERIOR metakrilik monomerler içermektedir. ESTELITE POSTERIOR’u metakrilik ve ilgili monomerlere alerjik veya aşırı duyarlı hastalarda KULLANMAYIN.

KLİNİK PROSEDÜR

1 Temizlik
Diş yüzeyini florür içermeyen macun ile kauçuk bir kap kullanarak iyice temizleyin ve ardından su ile yıkayın.
2 Ton Seçimi
Kauçuk örtüyü yerleştirmeden önce ESTELITE POSTERIOR’un uygun tonunu seçin.
- Ton seçimini 5 dakika içerisinde tamamlayın; nemi alınan dişler ıslak veya nemli dişlerden daha açık renklidir.
- Rengin açıklığı (renk değeri) ton seçiminde birincil önceliğe sahiptir.
- Ton seçiminde kararsız kalırsanız daha açık olan (daha yüksek değerli) tonu seçin.
- Beyazlatılmış dişler söz konusu ise tonu beyazlatma işleminden birkaç hafta sonra seçin. Beyazlatılmış dişler bir miktar kararabilir.
3 İzolasyon
Tercih edilen izolasyon yöntemi kauçuk örtüdür.
4 Kavitenin hazırlanması
Kaviteyi hazırlayın ve su ile yıkayın. Posterior preparatların (sınıf I, II) marjinlerine oluk ekleyin çünkü
oluklar kavitemarjinleri ile restorasyon arasındaki demarkasyonlarınıazaltmaya yardımcı olarak estetiği ve retensiyonu iyileştirir.
- Porselen/kompozit onarımı söz konusu ise, bölgeyi adhezyona hazırlamak için yüzeyi bir delici (bur)
veya elmas uç ile pürüzlü hale getirin; temizlik için fosforik asit oluk uygulayın; bol su ile yıkayın; hava ile iyice kurutun ve imalatçının talimatlarını izleyerek bir silankaplin maddesi (örneğin
TokusoCeramicPrimer) uygulayın.
5 Pulpanın korunması
Kavitepulpaya yakın ise cam ionomer astar veya kalsiyum hidroksit uygulanmalıdır. Pulpayı korumak için ÖJENOL BAZLI MALZEMELER KULLANMAYIN bu malzemeler bağ maddesinin ve/veya ESTELITE POSTERIOR’ın sertleşmesini engelleyecektir.
6 Bağ Sistemi
İmalatçının talimatlarını izleyerek ışıkla kürlenen bağ sistemi uygulayın. Tek bileşenli, kendinden oyuklu, ışıkla kürlenen bir dental adhezif olan TOKUYAMA BOND FORCE kullanılmasını öneriyoruz.
- Kendinden kürlü bağ sistemlerini kullanmayın. ESTELITE POSTERIOR ile ışıkla kürlenen bağ sistemlerinin kullanılmasını öneriyoruz çünkü kendinden kürlü veya çift kürlü bağ sistemleri ışıkla kürlenen kompozit rezinler ile birlikte kullanıldığında etkili bir adhezyon sağlamayabilir. Eğer kendinden kürlü veya çift kürlü bağ sistemleri kullanmak istiyorsanız lütfen bu bağ sistemlerinin kullanacağınız ışıkla kürlenen kompozit rezinler ile uyumlu olduğunu teyit edin.
7 Dağıtma
Şırınganın kapağını çıkartın. Kolu saat yönünde çevirerek macunu bir karıştırma pedine aktarın. Dağıtma sonrasında şırınganın kapağını derhal geri takın.
- Şırıngayı buzdolabından çıkartır çıkartmaz gereksiz düzeyde güç uygulamayın.
8 Doldurma ve kontörleme
Kaviyeti kademeli olarak, uygun bir yerleştirme enstrümanı kullanarak doldurun. Kademeler belirtilen derinliği aşmamalıdır (lütfen yukarıdaki tabloya başvurun).
- Yetersiz kürleme ile sonuçlanmasından veya hava kabarcıklarının sıkışmasından kaçınmak için ESTELITE POSTERIOR’u diğer rezin kompozit markaları ile veya diğer ESTELITE POSTERIOR tonları ile KARIŞTIRMAYIN.
9 Kürleme
Kürleme ışığının ucunu yüzeyden 2mm mesafede tutarak her bir basamağı en az belirtilen süre kadar kürleyin ((lütfen yukarıdaki tabloya başvurun).
- Eğer kürlenenkompozitin üzerine başka marka kompozit rezinler uygulanacaksa onların talimatlarını izleyin.
10 Bitirme
Restorasyonu şekillendirin ve cilalayın. Bitirme için ince finiş elmas uç kullanın. Kompozit ile doğal diş arasındaki demarkasyonu azaltmak için 12 oluklu karbid deliciyi (bur) su kullanmadan yavaşça marjinler boyunca döndürün. Proksimal yüzeyler için metal finiş şeritleri veya vinil cila şeritleri kullanın. Cilalama için kauçuk uçlar veya PoGoTM (DENTSPLY/Caulk),Sof-LexTM (3M ESPE), Identoflex® HiLuster Dia Polishers (Kerr), veya D-FINETMHybridDiamond (COSMEDENT, Inc.) gibi herhangi uygun bir cilalama aleti kullanarak cilalayın.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Bilgilendirme Yazısı