Menu
Sepetim

Tokuyama Estelite Asteria Kompozit

Tokuyama Estelite Asteria Kompozit
Tokuyama Estelite Asteria Kompozit

Mevcut Seçenekler:

Tokuyama Estelite Asteria

Tokuyama Estelite Asteria kompozit restorasyonların sadeleştirilmiş 2 adımlı katmanlandırılmasını gerçekleştirmek için geliştirilmiştir. Yalnızca 5 gövde tonu ve 2 mine tonuyla geniş bir doğal diş yelpazesini tamamlar.
Son teknoloji optik özellikleri sayesinde Gövde tonları daha düşük marjin eğrisiyle mükemmel uyum sağlama yeteneğine sahiptir. Gövde tonları, opak veya dentin tonları kullanılmadan parlamalarını önlemek için yeterli opaklıkla bir miktar yarı saydamlık sunar. A1-A4 Gövde tonları çoğu doğal diş yapısına uyum sağlar. Tamamlayıcı Gövde tonları mevcuttur; BL yüksek değerde beyazlatılmış dişler ve B3B sarımsı dişler için tasarlanmıştır. Mine tonları doğal mineye uyum sağlayabilen yarı saydamlığa sahiptir. NE tonlarının başlıca kullanımı anterior diş için, OcE’nin ise posterior oklüzal bölge içindir. Aşağıdaki uygulamalar için 3 tamamlayıcı Mine tonu (NE ikamesi) kullanılabilir: TE yüksek yarı saydamlığa sahip anterior diş, WE beyazımsı mine ve YE rengi solmuş veya turuncumsu mine içindir.

ENDİKASYONLARI

•Anterior ve posterior restorasyonlar
•Kompozit vener
•Diestema kapatma
•Kompozit / porselen tamiri

KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

•Yüksek Estetik Özellikler
•Görünmez Marjinler
•Üst düzey Uzun Süre Stabil Cila
•Basitleştirilmiş Tabakalama Tekniği
•Mükemmel işlenebilirlik ve manipülasyon
•Yapışkan değildir ve kolay şekillendirilir
•Reflektör ışığı altında 90 saniye çalışma ve 10 saniye kürlenme süresi

Klinik Faydaları

Pratiklik , bu yeni kompozit için en doğru tanımdır. Yeni Asteria mine ve dentin katmanları arasında kromatik ve translusent eşleşmeleri mükemmel şekilde tanımlar ve çok yüksek estetik özellikleri sadece tek tabaka işlemlerde bile gerçekleştirebilir.Mine ve Gövde renkleri doğayı çol iyi kopyalayabilir.: gövde tonları, kalınlıkları ile yarı saydamlığın derecesini modüle ederken, mine tonları doğal mine benzeri efektler sağlar.Az sayıdaki ana renkler ( 7 adet gövde 5 adet mine ) profesyonellerin estetik restorasyonlardaki tüm üst düzey isteklerini karşılayabilecek özelliktedir. Yeni asteria size çok basit tekniklerle ve uygulamalarla çok kolay şekilde yüksek estetik restorasyonlar sağlar. En fazla 2 tabaka , çoğu kez tek tabakayla bile hem anterior hem psoterior restorasyonlarda sounca ulaşırsınız. Yeni asteria size klinikte en üst düzey konfor sunar.
ESTELITE ASTERIA'yı doğal dişine benzeyen özelliklerden biri de kırığa direncidir. Bu direnç diş yüzeyinde oluşan küçük çatlakların kırığa dönüşmesine gösterilen direnç olarak tanımlanır. Genellikle, insan minesinin kırılma tokluğu 0.7 ~ 1.3 MPam1 / 2, insan dentininin kırılma tokluğu 2.7 ~ 3.1 MPam1 / 2'dir. Estelite Asteria'nın kırılma tokluğu 1.79 MPa / 2 dir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Bilgilendirme Yazısı