Menu
Sepetim

VDW Ultra Endodontik Ultrasonik Cihaz

Çok Fonksiyonlu Endodontik Cihaz

VDW ULTRA sahip olduğu patentli piezoelektrik teknolojisi sayesinde, endodontik kullanımın yanı sıra, periodontolojide de (detertraj) kullanılabilir olması nedeniyle endodontik cihazlardan önemli ölçüde ayrılmaktadır. Cihaz boyutları, 11.2x11.5x12 cm’dir. Harici su bağlantısı mevcuttur. Cihaz üzerindeki skala sayesinde istenilen çalışma modu ve güç seviyeleri kolaylıkla ayarlanabilir. VDW ULTRA kullanıcıya 4 farklı çalışma modu sunmaktadır;

Ultrasonik kanal irrigasyonu (IRRI):Uçlar: IRRI-K,

IRRI-S Giriş kavitesi (CAVI): Pulpaya girişi engelleyen pulpa taşı, kalsifiye yapıları bertaraf ederek tedaviyi kolaylaştırır. Aynı zamanda post yapımı gerektiren durumlarda kolaylık sağlar. Uçlar: Bütün uçlar elmas kaplıdır.

CAVI 1-BD / CAVI 2-D / CAVI 3-D Retreatment (REDO): Daha önce kanal tedavisi görmüş dişin kanal dolgu maddesinin temizlenmesi ultrasonik titreşimlerle nano partiküllere dönüştürülmesi ile komplikasyonlar minimuma indirgenir.

Uçlar:

REDO 1: Kısa, paslanmaz çelik. Dişin kron kısmı için kullanılmaktadır.

REDO 2: Titanium-Niobium alaşımlı özel kristalize bir yapıdır. İnce operasyonlarda kullanılır. Eğri kanallarda kullanılır. Kırılma riski minimumdur. Sodyum Hipikloritin korozif etkisine karşı dirençlidir.

REDO 5: Uzun, paslanmaz çelik. Medium ve apikal kanal kısmı için kullanılmaktadır. Post sökümü (MAXI): Postu yerinden çıkartmak için yüksek titreşimle birlikte su ile soğutarak diş dokusunu ve çevre dokuyu korur.

MAXI MPR: Postun kolay ve çabuk çıkarılmasını sağlar.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Bilgilendirme Yazısı