Menu
Sepetim

Voco Aqua Meron Cam İyonomer Yapıştırıcı Siman

Ürün tanımı:

Meron, yapıştırmalar için cam iyonomer esaslı bir simandır. Meron, ağızda düşük çözünürlüğe sahip olması ve asit oranının düşük olması ile ön plana çıkar.

Endikasyonları:

Kuron, köprü, inley, onley, pin ve ortodontik bantların sabitlenmesi.

Kontraendikasyonları:

Meron poliakrilik asit ve parabenler içerir. Meron’un içeriğinde bulunan bu maddelere karşı bilinen bir duyarlılığı (alerjisi) olan kişilerde ürün kullanılmamalıdır.

Hedef hasta grubu:

Meron yaş veya cinsiyet açısından herhangi bir kısıtlama olmaksızın tüm hastalarda kullanılabilir.

Performans özellikleri:

Ürünün performans özellikleri, kullanım amacının gerekliliklerine ve ilgili ürün standartlarına uygundur.

Uygulama:

Mine, dentin ve restorasyonların iç yüzeylerini iyice temizleyin ve kurutun. Sabitleme öncesinde güdükleri temizleyin (örn. ponza taşı ve su), iyice durulayın ve hafif bir hava akışı veya pamuk topları ile kurutun (aşırı kurutmayın!).

Pulpa iritasyonlarının önlenmesi için yeterli dentin kalınlığına dikkat edilmelidir. Eğer gerekirse uygun pulpa koruma önlemleri uygulanmalıdır.

Kullanmadan önce toz şişesini iyice çalkalayın.

Çalışma sıcaklığı 15 °C - 23 °C arasında olmalıdır. Bir silme ölçek kaşığı toz için bir damla sıvı kullanılmalıdır (toz/sıvı oranı = 3,0: 1 g/g). Tozu ve sıvıyı uygun bir cam plakanın veya uygun bir karıştırma bloğunun üzerine koyun. Sıvıyı damlatırken, şişeyi dik tutun. Tozu 3 porsiyona ayırmanız ve tozu sert bir plastik spatula veya aşınmaya dayanıklı başka bir spatula ile porsiyonlar halinde karıştırmanız önerilir.

Karıştırma Süresi: 30 saniye

Çalışma Süresi: 3 dakika

Sertleşme Süresi: 3-5 dakika

Uygulama:

Meron oda sıcaklığında yaklaşık 3 dakika çalışma süresine sahiptir ve 3 – 5 dk. sonra ağızda sertleşir. Daha yüksek sıcaklıklar çalışma süresini kısaltır, daha düşük sıcaklıklar çalışma süresini uzatır.

Meron sert bir fırça ile güdüğün üzerine ve kuronun içine uygulanabilecek kıvamda olduğu zaman doğru kıvamdadır. Uygulama ve sertleşme esnasında su ve tükürük ile temas etmemesine dikkat edin.

Materyal fazlalıkları kauçuğumsu elastik aşamada (tam sertleşme öncesinde) örneğin bir scaler veya bir küret ile kolaylıkla giderilebilir.

Uyarılar, tedbir önlemleri:

– Cila kalıntıları ve diğer yabancı maddeler (örn. izolasyon maddeleri) tutunmayı olumsuz etkileyebilirler ve bu sebeple Meron ile nihai yapıştırma öncesinde tamamen giderilmelidirler.

– Kullanılan aletleri hemen, siman artıkları donmaya başlamadan önce soğuk su ile yıkayın.

Ortodontik bantların çıkartılmasından sonra siman artıkları ultrasonik scaler ile hızlı ve nazik bir şekilde temizlenebilir.

– Verdiğimiz bilgiler ve/veya tavsiyeler, tedarik ettiğimiz preparatları kullanım amaçlarına uygunluğu açısından kontrol etme yükümlülüğünüzü ortadan kaldırmaz.

Bileşimi (azalan içerik sırasıyla):

Kalsiyum alüminyum florosilikat cam, su, poliakrilik asit, tartarik asit, parabenler

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Bilgilendirme Yazısı