Menu
Sepetim

Lascod Kromopan Aljinat

Lascod Kromopan Aljinat Nedir?

Lascod Kromopan Aljinat kromopan markasının renk değişimi aljinat çeşitlerinde dünyada ilk kez kullanmayı başardığı bir tür elastomer ölçüdür.

Lascod Kromopan Aljinat Nerelerde Kullanılır?

Lascod Kromopan Aljinat başta total ve parsiyel protezler olmak üzere şahsi kaşık yapımı ve preklinik derslerinde ve kliniklerde model elde edilmesi, ortodontik apareyler ve gece plakları gibi durumlarda kullanılır.

Lascod Kromopan Aljinat Nasıl Kullanılır ve Özellikleri Nelerdir?

Lascod Kromopan Aljinat yeterli miktarda bol kabına alındıktan sonra suyla  veya bol kabındaki suya yeterli miktarda eklenip bol kaşığı bol kabı duvarına sürtüp aljinat tozunu yedirerek karıştırılır ve ölçü kaşığına alınır.

Kıvamının aşırı akışkan olmamasına dikkat edilmelidir. Bu aşamada rengi mordur. sertleşmeye başlayınca rengi pembeye döner. Sertleşince de Rengi beyaz olur. Bu sayede ağızda ölçünün sertleştiği renginden anlaşılabilir.

Çalışma süresi 1 dakika 45 saniyeyken, sertleşme süresi 30 saniye kadardır.

Nane aromalıdır.

20 mikrona kadar ölçü netliği vermektedir.

Lascod Kromopan Aljinat Fiyat

Lascod Kromopan Aljinat diş hekimleri ve diş hekimliği öğrencileri tarafından en çok kullanılan aljinat ürünlerinden birisidir. Lascod Kromopan Aljinat fiyat bilgisini görebilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir ya da bize 0850 885 00 52 numaralı telefon numaramızdan arayarak veya Whatsapp'dan yazarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Bilgilendirme Yazısı