Menu
Sepetim

Pit ve Fissür Örtücüler

Pit ve Fissür Örtücüler: Nedir ve Ne İşe Yarar?

Pit ve fissür örtücüler, dişlerin çiğneme yüzeylerindeki küçük girinti ve çıkıntıları (pit ve fissürler) kaplayarak çürük oluşumunu önlemek için kullanılan diş hekimliği malzemeleridir. Bu örtücüler, özellikle çocukların azı dişlerinde yaygın olarak kullanılır ve dişlerin temizlenmesi zor bölgelerini korur. Pit ve fissür örtücüler, dişlerin yüzeyine uygulandıktan sonra sertleşerek dayanıklı bir koruyucu tabaka oluşturur, böylece diş çürüğü riskini önemli ölçüde azaltır.

Pit ve Fissür Örtücüler Fiyatları

Pit ve fissür örtücülerin fiyatları, marka, malzeme kalitesi ve uygulama yöntemine göre değişiklik gösterir. Çeşitli türlerde ve özelliklerde sunulan bu ürünler, farklı bütçelere uygun seçenekler sağlar. Genellikle yüksek kaliteli ve uzun ömürlü örtücüler, daha yüksek fiyat aralıklarında bulunur. En uygun fiyatları görmek ve ihtiyaçlarınıza en uygun pit ve fissür örtücüleri seçmek için kategorimize göz atabilirsiniz.
Özel şırıngası ve akışkanlığı sayesinde en dar fissürlere ve çukurlara bile kolay uygulanır.Clinpro™ sealant diş yüzeyine uygulandığında görünülürlüğünü arttıran pembe renktedir. Işıkla sertleştirildikten sonra rengi beyaza döner, bu sayede diş hekimi fissür örtücüyü uyguladığı yeri kürlemeden önce ..
Imicryl Fissured Nova Fissür Örtücü ÖzellikleriFissured Nova Plus düşük dolduruculu, ışıkla sertleşen, maksimum seviyede ve sürekli flor salınımı yapan fissür örtücüdür.Imicryl Fissured Nova Fissür Örtücü AvantajlarıYüksek penetrasyon için etkin akıcılık düzeyi Uzun süreli ve ma..
Imicryl Fissured Nova Plus Fissür Örtücü Nedir?Fissured Nova Plus yüksek dolduruculu, ışıkla sertleşen, maksimum seviyede ve sürekli flor salınımı yapan fissür örtücü.Imicryl Fissured Nova Plus Fissür Örtücü AvantajlarıYüksek penetrasyon için etkin akıcılık düzeyi Uzun süreli ve ..
OptiBond adeziv teknolojisi kullanılarak üretilen Vertise™ Flow, self-etch, self-adeziv bir akışkan kompozittir. Restoratif işlemlerde uygulama kolaylığı sağlar. Uzun yıllardan beri hem kompozitler hem de adezivler üzerine yapılan araştırma ve geliştirmeler sayesinde Kerr firması bugün restoratif ko..
Nexobio  Transeal F Fissür ÖrtücüTranseal F, dişlerin çukur ve fissürlerinin kapatılması için tasarlanmış, ışıkla sertleşen bir dental pit ve fissür örtücüdürEklenen nano dolgu maddesi ile yapışma mukavemeti aşınma direncinin iyi özelliklerine sahiptir .Doğal bir beyaza kürlenir. Kullanışlı ult..
PF Seal SE, remineralizasyon özelliğine sahip aktif hidroksiapatit ile güçlendirilmiş, ışıkla kürlenen, self-etch özellikli bir pit ve fissür örtücüdür. Bu nano dolgulu malzeme mükemmel akış, opaklık ve aşınma direnci kombinasyonu sunar.Prevest PF Seal SE Pit ve Fissür Örtücü Endikasyonları&nbs..
Ruby Pit ve Fissür ÖrtücüFlor salınımı yapan ışıkla sertleşen oklüzal sealant meteryalidir.Pedodontide pit ve fissürleri çürümeye karşı korumak amacıyla kullanılır.Ruby Pit ve Fissür Örtücü ÖzelliklerYüksek flor salınımıRadyoopakKolay uygulanabilirDüşük büzülmePaket İçeriği: 1 adet 2 gr Şırınga..
Seal-it pit ve fissürleri sızdırmaz hale getirmek için tasarlanmış light-cure bir dental materyaldir. Nano dolgu maddelerinin ilavesi, uygun viskozite, bağlanma mukavemeti, düşük polimerleşme çekmesi ve aşınma direnci üretir.Spident Seal-it Pit ve Fissür Örtücü Endikasyonlar – Kullanım Alanları..
Ultradent Ultraseal XT Hydro Ürün AçıklamasıUltraSeal XT plus örtücü ve akışkan kompozit – UltraSeal XT plus örtücü, %58 dolduruculu, ışıkla sertleşen, radyoopak, metakrilat bazlı tiksotropik rezin örtücüdür. PrimaDry kurutma ve hazırlık ajanıyla birlikte, mikro sızıntıya ve zayıf reta..
Voco Fissurit FX Fissür Örtücü Ürün tanımı:Fissurit şeffaf renkte ışıkla sertleşen bir fissür örtücüdür.Fissurit F florlu, beyaz renkte, ışıkla sertleşen bir fissür örtücüdür.Voco Fissurit FX Fissür Örtücü Endikasyonları:- Fissürler ve okluzal yüzeyler aynı zamanda da küçük kaviteleri..
Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)